Bahçelerin vazgeçilmez parçası olan bahçe kapısı alanlarınızın dekoratif görünmesini ve güvenli olmasını sağlamaktadır. Eski tip bahçe kapıları, ahşaptan veya demirden yapılmaktaydı ve fazla bir çeşidi yoktu. Ancak günümüz teknolojisinin gelişmesi ile son derece pratik, sağlam ve estetik bahçe kapıları üretilmeye başlanmıştır. Firmamızda bir çok bahçe kapısı örnekleri bulunmaktadır.

Normal kapılar, dışa doğru belli bir mesafe isterken, kayar kapılarda dışa doğru mesafeye gerek yoktur. Dar bir alanda en kullanışlı kapı kayar kapıdır. Bu nedenle, bahçedeki garaja araba park ederken, kapının dibine kadar yaklaştırabilirsiniz. Fotoselli olması nedeni ile kapanma anında araç yaklaştığında kapılar otomatik durmaktadır. Özel uyarı lambası, kapı açılırken ve kapanırken karşıdan gelen kişiyi uyarmaktadır. Bu nedenle, en güvenli kapılardır. Güvenilirliği yanında son derece pratik ve hızlı olan bahçe kapıları, bahçenin önemli bir parçası ve huzurudur.

Bahçe kapıları, bahçeler, villalar, fabrikalar ve daha birçok yede kullanılmaktadır. Bahçe için üretilen bu demir kapılar, daha dekoratif ve estetik olmaktadır. Güvenli olması nedeni ile hırsızların kâbusu halindedir. Kilit sistemi ise tamamen güveli bir alan güvenliği sağlamaktadır. Kapılar ferforje uygulaması ile son derece dekoratiftir. Arazilerde, bahçelerde, fabrikalarda ve garajlarda uçan kapı modelleri kullanılmaktadır. Uçan kapı sisteminde yumuşak hareket istenmesi sebebiyle 40, 50, 60 lık uçan kapı makarası kullanılır. Uçan kapılar, 18 m’ye kadar üretilebilmektedir.

Uçan kapı yani kayan kapılarda, kapı zemine temas etmez, yan boşluktan uzar. Zeminin bozuk olması veya meyilli bir arazide bulunmak, uçan kapı için önemli değildir. Fabrika bahçesi için en uygun seçim, kayan kapı seçeneğidir. Dışa açılmadığından, araçlar kapının dibine kadar gelebilir.

Bahçe Kapısı Modelleri

Bahçelerinizin dekoratif görüntüsü için bir çok bahçe kapısı modelleri bulunmaktadır.  Uçan kapı, raylı kapı (bunlar motorlu veya motorsuz), ferforje kapı ve diğer demir kapı çeşitleri en çok tercih edilen kapılardır. Tek kanatlı ve çift kanatlı bahçe kapıları yanında, kayan kapılar son zamanlarda oldukça sık tercih edilmeğe başlanmıştır. Bahçe kapısı desen ve tasarım çeşitleri, oldukça fazladır.

Kayan kapı çeşitlerinde kullanılan motorlar, kapının ağırlığına göre gücü değişmektedir. Normal motor yanında, tonlarca ağırlığında kapıyı kaydıran hidrolik motorlarda kullanılmaktadır. Kremayer dişlileri üzerinde kurulan sistem ile çok rahat bir şekilde kapı kayabilmektedir. Kayan kapılar düz kapı olabildiği gibi, ızgaralı sistemde olabilmektedir. Motorlu kayan kapılarda, kapılar elektrostad boya yaş boya ile kaplanmaktadır. Kayan kapı modelleri motor sistemi dışında daha birçok özelliğe sahiptir. Motorlar aynı tip olmakla birlikte, ağır kapılar için hidrolik kullanılır. Hidrolik motorların gücü, diğer normal motorlara göre daha fazladır. Bir çok bahçe kapısı modelleri için Bursa çit firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Sürgülü kapılar yani ayaklı kayan kapı çeşitleri motorsuz da çalışır. Ancak, zeminle bağlantılı olmayan uçan kapıların elle açılması imkânsızdır. Bahçelerin dekoratif olması yanında, dekora uygun yapılması daha dekoratif bir görünüm sağlamaktadır. Bahçe kapısı çeşitleri için Bursa çit firmamız ile görüşebilir ve ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

Bahçe Kapısı Fiyatları

Bahçe kapısında, kapının uzunluğu, ağırlığı, kullanılan boya çeşidi ve motorunun gücü, fiyat belirlemede etkili rol oynamaktadır. Bunlara ek olarak montaj yapılacak yerin uzak olması da bahçe kapısı fiyatları nıda etkilemektedir.  Kremayer sistem ile çalışması nedeni ile son derece güvenlidir. Dişli bir zemin üzerinde, dişli tekerlerin dönmesi ile kolaylıkla kullanılan bir bahçe kapısına sahip olabilmektesiniz. Tankların ayak sistemine benzeyen kremayer sistem ile tonlarca ağırlığındaki bahçe kapıları, rahatlıkla açılabilmektedir. Kremayer sistem diğer bahçe kapısı fiyatlarına oranla daha düşük maliyetlidir.